KONTAKT LUDVIKA

POST- OCH BESÖKSADRESS

Fredsgatan 27, 771 32 Ludvika

FAKTURA: ABB Industrigymnasium. Fack 710, FE736, 751 75 Uppsala. Mailfaktura PDF >

SKOLLEDNING

Christer Norström
VD
christer.norstrom@abbindustrigymnasium.se

Lena Eliasson
Rektor
lena.eliasson@abbindustrigymnasium.se
010-498 43 38

Marlene Filmberg
Administration/Marknad (arbetsort Västerås)
marlene.filmberg@abbindustrigymnasium.se
010-498 43 35

LÄRARE

Nada Bandalo
Matematik
nada.bandalo@abbindustrigymnasium.se
010-498 43 27

Jonas Bergström
Matematik, fysik
jonas.bergstrom@abbindustrigymnasium.se
070-355 99 01

Per Brask
Fysik
per.brask@abbindustrigymnasium.se

Lars Bruun
Produktionsutrustning, mekatronik
lars.bruun@abbindustrigymnasium.se

Jenny Falk
Kemi, matematik
jenny.falk@abbindustrigymnasium.se

Bernt Gustafssson
Konstruktion, Designmodeller
bernt.gustafsson@abbindustrigymnasium.se

Magnus Hellqvist
Samhällskunskap, idrott&hälsa, historia, religion, specialpedagogik
magnus.hellqvist@abbindustrigymnasium.se

Kaija Holmgren
Svenska, kommunikation, engelska, UF
kaija.holmgren@abbindustrigymnasium.se
010-498 43 18

Mohamed Maldi
Engelska, UF, ekonomi, franska
mohamed.maldi@abbindustrigymnasium.se
010-498 43 10

Bodil Sundquist
Tyska
bodil.sundquist@abbindustrigymnasium.se

Tobias Wetterskog
Programmering
tobias.wetterskog@abbindustrigymnasium.se

Lena Villasmil
Spanska
lena.villasmil@abbindustrigymnasium.se

Martin Öst
Biologi
martin.ost@abbindustrigymnasium.se

Mentorer

Åk 3  Jenny Falk, Magnus Hellqvist
Åk 2 Kaija Holmgren
Åk 1 Jonas Bergström, Mohamed Maldi